Yıllık İzin Formu Html

Yıllık İzin Formu Html

İş kanununa göre bir yıl çalışan işçi yıllık izin hakeder. İşçinin bir iş yerindeki kıdemine göre yıllık izin hak ediş süreleri değişkenlik göstermektedir. Buna göre 1yıl ile 5 yıl (5 yıl dahil) kıdem için 14 iş günü, 6 yıl ile 15 yıl arası kıdem için 20 iş günü, 15 yıl ve üzeri kıdem için 26 iş günü izin hakedilir. Ücretli çalışanlar kullanmadıkları izinlerin parası işten herhangi bir sebeple ayrıldıkları zaman ödenmesi gerekmektedir. Kalan izin süresi ve ücreti konusunda uyuşmazlık olursa, işçi tarafından imalanmış izin talep formlarının ispat için işverende bulunması gerekmektedir.

Html formatında Yıllık İzin Formu aşağıda bulunan linke tıklanarak form doldurulup yazıcıdan çıktı alınabilir.

Ayrıca söz konusu izin formu Yıllık İzin, Ücretli İzin, Ücretsiz İzin, Mazeret İzni, Sağlık İzni, Sair Nedenle İzin gibi izin türleri içinde kullanılabilir.

Bu forma girilen bilgiler veritabanına kayıt edilmemekte olup, sadece yazıcıdan çıktısı alınması için hazırlanmış düz bir html sayfasıdır. 

İzin formunun HTML olması sayesinde herhangi bir dosya indirmeden, Word, Excel dosyası gibi bir ofis uygulaması olmasına gerek kalmadan kullanılabilir.

Ayrıca web uygulaması sayesinde tarih formatı, telefon formatı, Kimlik numarası formatı ve uzunluk sınırlandırılması gibi bir çok sistemsel kontrol sayesinde izin formunun hatalı doldurulma olasılığı minumuma indirilmiştir.

Yazdır butonu veya Ctrl + P tuşuna basılarak form yazıcıdan çıktı alınabilir.

Yıllık izin formunun düzgün çalışması için Interner Explorer dışında bir tarayıcı kullanılması gerekiyor. (Chrome, Firefox, Safari vb.)

Yıllık İzin Formu İçin Tıklayınız! 


İlgili Yazılar